شرکت پیشتازان آفشید امروز، آمادگی خود را جهت همکاری با تمامی سازمان ها و نهادها در زمینه امحاء اطلاعات اعلام می دارد.

  • فارسی
  • English
میدان ونک، خیابان ملاصدرا، شیرازی شمالی،بن بست کاج، پلاک 5، واحد 2

چگونه یک کاغذ خردکن مناسب انتخاب کنیم؟

 

استفاده از کاغذ خردکن یکی از ساده‌ترین و موثرترین روش برای جلوگیری از سرقت و خروج اطلاعات شما می‌باشد. امروزه انواع گوناگونی از این دستگاه‌ها در سایزهای مختلف، رده‌بندی امنیتی، قدرت و سایر ویژگی‌های متنوع، در بازار موجود هستند. ما در این مقاله انواع این دستگاه‌ها را معرفی نموده و همچنین راه‌های انتخاب دستگاه مناسب را ارائه می‌دهیم.

 

بهترین خردکن کاغذ کدام است؟

بهترین و مهم‌ترین معیار شما در انتخاب کاغذ خردکن و هر دستگاه امحاء دیگر، آن است که متناسب با نوع کاربری و نیاز شما انتخاب شود.

اگرچه مهمترین معیار در انتخاب دستگاه کاغذ خردکن، متناسب بودن دستگاه با نیاز استفاده کننده می‌باشد اما کیفیت محصول نیز بسیار مهم است. مهم‌ترین اجزایی که قبل از خرید کاغذ خردکن باید به آنها توجه کنید، کیفیت مناسب تیغه‌ها و نیز کیفیت و قدرت موتور دستگاه می باشد.

همچنین نکته دیگر هنگام انتخاب دستگاه‌های خردکن، بررسی وضعیت گارانتی و خدمات پس از فروش آنها می باشد.

 

دستگاه کاغذ خرد کن

چه نوع خردکردنی مناسب شماست؟

شاید تاثیر نوع شریدری که تهیه می‌کنید بر امنیت پرونده‌های خود را دست‌کم بگیرید ولی نوع خرد کردن کاغذ یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب کاغذ خردکن مناسب می‌باشد.

دستگاه‌های کاغذ خردکن در حوزه خرد کردن کاغذ به دو دسته کلی کاغذ خردکن‌های پودری (میکرو-کات) و نواری (کراس-کات) تقسیم می‌شوند. نوع کاغذ خردکن نواری از نظر امنیتی در سطح پایین‌تری نسبت به نوع پودری قرار دارد، اما این نوع کاغذ خردکن خصوصاً در ابعاد صنعتی برای تولید پوشال به جهت مصرف در صنایع بسته بندی کاربرد فراوان دارد و از ضایعات کاغذ امحاء شده، ارزش افزوده تولید می‌کند.

کاغذ خردکن‌های میکرو-کات یا پودری از نظر امنیتی در سطح بالاتری قرار دارند و کاغذ خردکن‌هایی با بالاترین سطح امنیتی می‌باشند. این کاغذ خردکن‌ها کاغذ را به قطعات بسیار کوچک به اندازه سر انگشت خرد می‌کنند.

نوع دیگری از امحاء کاغذ را دستگاه کاغذ خردکن صنعتی کبرا انجام می‌دهد و این قابلیت را دارد که کاغذ را به قطعات بسیار ریزتر (پنبه ای) نسبت به دو مدل قبلی تبدیل کند. در حقیقیت این کاغذ خردکن آنقدر قوی است که می‌تواند الیاف تشکیل دهنده کاغذ را از هم جدا کند و هیچ اثری از نوشته بر روی کاغذ باقی نگذارد.

چه ابعادی برای شما مناسب است؟

برای اینکه از بین کاغذ خردکن‌های اداری تا صنعتی انتخاب کنید باید حجم کاغذی که قصد امحاء کردن آن را دارید در نظر بگیرید. همچنین کاغذ خردکن‌های بزرگ سر و صدای بیشتری دارند و فضای بیشتری را نیز طلب می‌کنند. لذا اینگونه دستگاه‌ها با موتورهای قوی‌تر نیاز به برق صنعتی (سه فاز) خواهند داشت. پس، تناسب دستگاه انتخابی با حجم کار پیش ‌روی شما رابطه مستقیم دارد.

از طرف دیگر شاید یک کاغذ خردکن اداری نیاز شما را برطرف نکند و یا بخواهید حجمی از اسناد بایگانی شده را از رده خارج و امحاء کنید اما شرایط تهیه یک دستگاه صنعتی یا نیمه صنعتی را نداشته باشید. در این صورت شما می توانید از خدمات امحاء کاغذ استفاده کنید. این خدمات معمولاً برای زمانی پیشنهاد می‌گردد که شما در فواصل زمانی طولانی نیاز به امحاء اسناد و مدارک داشته باشید و خرید دستگاه برای شما مقرون به صرفه نباشد.

ابعاد کاغذ خرد شده با دستگاه کاغذ خرد کن

به چه چیزهای دیگری باید توجه کنید؟

کاغذ خردکن‌ها علاوه بر خرد کردن کاغذ، گاهی لوح فشرده (سی‌دی یا دی‌وی‌دی) را نیز امحاء می‌کنند. گاهی شما نیاز دارید علاوه بر اسناد کاغذی با کاغذهای معمول، مقوا را نیز امحاء کنید. پس باید توجه داشته باشید که کاغذ خردکن مورد نظر شما توانایی امحاء کاغذهای با گرماژ بالا (مقوا) را نیز داشته باشد. از دیگر ویژگی‌های مهم برای شما می‌تواند این باشد که آیا کاغذ خردکنی که انتخاب می‌کنید توانایی امحاء کارت‌های شناسایی یا کارت‌های بانکی را نیز دارد یا خیر؟ اگر حجم عمده اطلاعات بایگانی شما روی هارد دیسک ذخیره شده باشد دیگر کاغذ خردکن به کار شما نمی‌آید، برای این منظور باید از هارد خردکن استفاده کنید.

همچنین به ویژگی‌های ایمنی موجود در کاغذ خردکن توجه ویژه ای داشته باشید، دستگاه باید طوری طراحی شده باشد که به هیچ وجه در زمان روشن بودن، دست کاربر با تیغه‌ها تماس پیدا نکند. به جهت جلوگیری از آسیب دیدن موتور دستگاه، در صورت اختلاف ناگهانی جریان ولتاژ مدار قطع‌کن خودکار داشته باشد (دستگاه خاموش شود). سایر ویژگی‌های ایمنی امنیتی که یک دستگاه به آن نیاز دارد را از فروشنده جویا شوید.

 

حتماً به گارانتی و خدمات پس از فروش توجه کنید.

دستگاه‌های کاغذ خردکن و هارد خردکن تحت فشار زیادی کار می‌کنند به همین دلیل هر از گاهی به تعمیر موتور و یا تیز کردن تیغه‌ها نیاز پیدا می‌کنند. شرکت‌های زیادی هستند که اینگونه دستگاه‌ها را گارانتی نمی‌کنند، پس حتماً از شرکتی خرید کنید که دستگاه را برای مدتی گارانتی کند. همچنین تضمین خدمات پس از فروش برای اینچنین دستگاه‌های خردکن بسیار حیاتی است چرا که پس از استفاده زیاد، برخی از قطعات آنها نظیر تیغه‌ها نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می‌کنند.